Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
0 postów 1907 komentarzy

maharaja

Moje komentarze

 • @57KerenOr 22:43:13
  Jeśliby w tym kontekście postrzegać odejście Lutra i dziedziców Reformacji od barokowego przepychu i niebosiężnych wież rzymskich świątyni... to i owszem, jestem ZA.

  Wolę płaski niski skromny zbór i zwartą materialnie gminę, niż przepych w kościołach przy ubóstwie parafian KRK.
  CZYTAJĄC PISMO ŚWIĘTE MOŻESZ BYĆ ZASKOCZONY!
 • @maharaja 00:58:33
  poza tym charakterystyczną ich wspólną cechą jest to, że są mocno anty.

  A podobnie jak ktoś był intensywnie mocnym anty, tak też intensywnie szybko staje się gorliwym neofitą.

  Tyle że warto, by ta gorliwość była poparta cierpliwością.
  Co wspólnego mają Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz
 • @staszek kieliszek 07:40:55
  Amerykańskie FBI (po analizie jej internetowej komórki, zwanej VBI (czytaj: Virtual Bureau of Investigation) chyba właśnie uznało, że w interesie USA leży poprawa relacji z Persją (doraźnie Iranem zwaną).

  Nazwy się zmieniają, cywilizacje nigdy.
  Nowe rozdanie na Bliskim Wschodzie?-widziane z USA
 • @autor
  https://www.youtube.com/watch?v=P1HzcX-N_OQ
  Rocznica "Zamachu Kwietniowego"
 • @autor
  10.04 to było przebudzenie.

  Szok, że można tak podchodzić do tragedii.
  Szok, że można nie wycofać reklamy "Zimny Lech".
  Szok, że można sikać do puszek po piwie i misia do krzyża przybić.

  Niedowierzanie, że można zaniechać przeprowadzenia sekcji zwłok.

  I to niezależnie od przyczyn tego zdarzenia.
  "Katastrofa prezydenta K.", ... i "Lotnisko odkrywkowe"
 • @autor
  Autorze, nieco interpunkcji się przyczepię:

  Rażąco nadużywa Pan myślnika.

  Nie tylko w tym artykule. To taka Pana maniera. Niegroźna, ale warto wyplenić, bo to podświadomie u czytelnika obniża rangę bardzo istotnej merytorycznie wypowiedzi.

  W wielu miejscach należy opuścić ten myślnik ew. wstawić przecinek, np. w poniższym krótkim (przykładowo zacytowanym) ustępie aż czterokrotnie ten myślnik u Pana występuje, choć nie jest ani razu zasadny:

  "W czasie kiedy Pekao SA był pod kontrolą Grupy UniCredit Spa – w ramach działań Grupy Pekao SA – odbyło się wiele transakcji i manipulacji rynkowych, które można zdefiniować – jako działania całkowicie niezgodne z prawem; działania na szkodę Skarbu Państwa oraz na szkodę akcjonariuszy. I te wszystkie oszustwa – były potem zamiatane pod dywan."

  Tak to powinno wyglądać:

  "W czasie, gdy Pekao SA był pod kontrolą Grupy UniCredit Spa, w ramach działań Grupy Pekao SA miało miejsce wiele transakcji i manipulacji rynkowych, które należy określić jako działania całkowicie niezgodne z prawem; były to zarówno działania na szkodę Skarbu Państwa jak i na szkodę akcjonariuszy. I te wszystkie oszustwa były potem zamiatane pod dywan."

  To samo, a o ileż lepiej się to czyta...
  Bank Pekao SA - „Projekt Chopin”.
 • @MacGregor 12:58:56
  W sumie to należy dążyć do tego, by nieporządek pojałtański tak oto rozwiązać:

  - Ziemie Zachodnie potraktować jako "dożywotnie odszkodowanie" od Niemiec za zbrodnie hitlerowskie i szkody majątkowe, czyli wieczną rekompensatę

  - Dysponując tak silnym sojuszem w ramach NATO dogadać się z Litwą na temat objęcia ochroną antyrakietową (system Patriot) terytoriów ówczesnej II RP, na nasz koszt (w perspektywie dekady, przy właściwej polityce kulturowej i gospodarczej, ciążenie na Litwie Zachodniej ku macierzy (Polsce) będzie tak silne, że za 3 dekady dojdzie do przyłączenia Wilna do Polski)

  - Los Ukrainy jest tak niepewny, że przy korzystnym układzie sił Lwów i ziemie aż po Żytomierz mogą stać się częścią Polski już w ciągu dekady

  - Mając Lwów i Wilno kwestią tylko czasu jest dokoptowanie ziem dzisiejszej Białorusi (niemal aż po Mińsk) do Unii Polsko-Litewsko-Ukraińskiej, bo nikt nie ma wątpliwości, że taki związek powinien istnieć na zasadzie dobrowolności, wspartej zrozumieniem niekwestionowalnych prawideł dziejowych.

  - Niewykluczone, że Łotwa i Estonia, a może potem i Gruzja, dołączą się do tego tworu federalnego, jaki istniał przez 20 lat za Piłsudskiego, a jaki przeżył (najpierw ideowo, potem politycznie) zarówno faszyzm, jak i komunizm.
  Zwrócić się do Narodu.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 16:24:22
  Macierewicz chce jechać do USA na 8 rocznicę 10.04. Zapytam: do amerykańskiej Częstochowy i tamtejszej Polonii, czy gadać z ichnimi oficjelami?

  Przecież USA najpóźniej już 17.09.2009 r. (8,5 lat temu) ustami BHO-bamy nam powiedziały, że nie są zainteresowane inwestowaniem w polską tarczę powietrzną (negocjacje na ten temat podobno już w czerwcu 2009 r. się toczyły).

  Podobno miało to wtedy związek z rosyjską bombą "Ojciec Wszystkich Bomb".... której wybuch próbny miał miejsce już jesienią 2007 r.

  /Nic Macierewicz nie wskóra... prędzej Amerykańcy dogadają się z Tuskiem w sprawach polskich, niż z Macierewiczem.../
  Amerykanom nie chodzi o ustawę IPN
 • @provincjał 09:48:31
  płacę podatki od zawsze.... może nie zawsze w terminie, ale zawsze z karnymi odsetkami.

  Pracuję od 20 lat.

  Wg nominalnego stanu posiadania (wierząc oficjalnym statystykom) należę do 5% najlepiej sytuowanych gospodarstw domowych.

  Po prostu mam własne nieco większe niż M-3 (ale nie aż tak duże znowu) mieszkanie, do tego auto i ze 2 komputery, nie mam kredytów i na wszystko udało mi się zarobić własnymi ręcyma.

  20 lat intensywnej pracy, często na 1,5 etatu, a do tego oszczędny tryb życia. To wystarczyło, by dziś należeć do 5% najlepiej sytuowanych.

  Fakt, zarobki miałem nieco wyższe, niż średnia krajowa, ale nie przesadzajmy.... obracam każdą złotówkę, nim ją wydam.

  A i tak mam świadomość, że lwia część z tego, co płacę, jest przejadana przez urzędników i biurokrację. Potrzebujący dostają z tego naprawdę niewiele.
  RÓŻNICA MIĘDZY POLSKĄ, A NORWEGIĄ
 • @autor
  Kwestia aborcji jest NIEROZWIĄZYWALNA na płaszczyźnie prawa i to trzeba sobie powiedzieć jasno.

  Może banalne to, co powiem, ale najgorszym rozwiązaniem jest działanie instrumentem prawa (zakaz). To nic nie kosztuje i zmywa obowiązek troszczenia się o dzieci z ramion rządzących.

  O wiele lepszym (ale i trudniejszym) rozwiązaniem jest formalna dopuszczalność aborcji (matka decyduje np. do 16 tygodnia ciąży, a potem dopuszczalność w przypadku ciężkich wad rozwojowych), przy całym nacisku na stworzenie warunków umożliwiających kobiecie (jeśli samotna) lub rodzinie (jeśli żyją w związku) godne wychowanie dziecka.

  To apel do wszystkich: ustawodawców, pracodawców, ojców, mężów, narzeczonych, teściów, matek, teściowych itd.

  I wiara w to, że kobieta brzemienna podejmie decyzję właściwą.
  A jeśli nie podejmie tej właściwej, to jest to rzecz TYLKO między nią a Stwórcą do omówienia.

  Tak powinna działać cywilizacja.

  Obecny taliban (KATOLIBAN) działa inaczej: zakaz i tyle. A Wy się martwcie, jak i za co wychować. Co prawda 500+ zmieniło ten stan rzeczy (pierwsza poważna władza), ale tylko połowicznie. Drugą (jakościową) zmianą powinna być dopuszczalność aborcji.

  Ronald Reagan się pomylił.
  Wielu nienarodzonym dzieciom lepiej byłoby od razu iść na łono Abrahama, niż żyć jako niechciane dzieci, jako piąte koło u wozu.

  U podstaw naszej cywilizacji leży DECYZJA. I przy tym nie powinno się majstrować.
  W PRL-u dochodziło do masowych morderstw dzieci...
 • @autor
  chemioterapia?

  babki nasze wiedziały, że więcej działa pochodzący z Azji ostryż (kurkuma), regularnie podawany do potraw... byle nie za dużo.

  Dlaczego curry (bazująca na kurkumie) jest najpopularniejszą przyprawą dla 1/3 świata?

  Dlaczego tam, w Indiach, Pakistanie i w całej Azji, jest tak mało zachorowań na raka jelit i żołądka?
  Chemioterapia nie ma sensu
 • @Ryszard Opara 15:30:11
  Pytanie, jakie się nasuwa po lekturze tej historii, jest z gatunku tych fundamentalnych, herbertowskich: jak walczyć z mgłą? jak walczyć z wrogiem chowającym się za plecy sędziego, prokuratora czy maklera?

  System jest przegniły do cna.

  Gdyby mi się coś takiego zdarzyło, nie miałbym najmniejszych oporów, by do upadłego walczyć z takim państwem, mimo że jest to państwo moje, własne, które mnie wykształciło i nakarmiło.

  W tym przypadku państwo (system, wymiar sprawiedliwości) chroni beneficjenta (tj. tego, który w odpowiednim czasie "wyskoczył" z trefnych akcji.

  W sumie gdyby system sprawiedliwości należycie funkcjonował, to nawet chyba wcale nie jest konieczne podawanie tożsamości beneficjenta.

  Wystarczyłoby unieważnienie transakcji i nakaz zwrotu zainwestowanej kwoty.

  Ale tutaj ewidentnie chodzi o pieniądze. A gdy chodzi o pieniądze, szczególnie duże pieniądze, to żadna moralność nie ani sprawiedliwość nie grają roli.

  /Ale przynajmniej bym sobie ulżył i nazwiska tych sędziów, prokuratorów i prezesów, którzy firmowali swoimi nazwiskami taki przekręt, bym opublikował, gdzie się da. Pewnie nadal pracują. Może niektórzy robią karierę pod rządami Ziobro?/.

  Jawność jest największym wrogiem zwolenników szemranych interesów.
  Jan Krzysztof Bielecki – Pekao SA.
 • @autor
  W sumie, jakby nie patrzeć....

  - Mamy konkretną publikację prasową
  - Mamy nakaz skierowany do prokuratorów, by takie artykuły brać pod lupę (zasada oficjalizmu, czyli ścigania przestępstw z urzędu)
  - Mamy zasadę, że zorganizowane przestępstwa finansowe wobec państwa na dużą skalę się nie przedawniają (o ile pamiętam)
  - Mamy przestępstwo podwójnie szkodliwe, bo popełnione nie tylko przez PKO SA, ale także przez premiera RP i przez sędziów, którzy orzekali wbrew literze prawa / zasadzie prawdy obiektywnej
  - Mamy wolne państwo (jak ponoć twierdzi PiS).

  Wystarczy dać cynk prokuratorowi (pewnie Neon nie jest objęty listą periodyków, które czyta się z urzędu).... i już wznowienie postępowania powinno iść z urzędu... jeśli faktycznie to wolne państwo mamy.
  Jan Krzysztof Bielecki – Pekao SA.
 • @8.03
  Wczoraj za to, pod wymowną datą 8.03 panie niezłego fakenewsa zrobiły prezydentowi Dudzie i innym oficjelom.... mówię o tym zdjęciu rozszpagatowanych dziewczynek - balecistek.

  ..... tyle że tak to można załatwić każdego.

  W ramach obowiązku uczestnictwa w uroczystościach państwowych:
  1. sufluje się do programu artystycznego występ instrumentalnie potraktowanych i niczego nieświadomych dziewczynek-balecistek
  2. ustawia się fotografa w odpowiednim miejscu
  3. ręka fotografa chwyta krótki moment szpagatu z fokusem skierowanym na twarz oficjeli
  4. pozwala się jakiejś matce na zamieszczenie tego w sieci z dopiskiem "obleśne śliniące się gęby"...

  /Cenzura internetowa, która powinna być obowiązkiem ABW czy tam BOR, powinna takie rzeczy wycinać od razu, jako chwyt poniżej pasa. A osoba, która program artystyczny planowała, powinna zostać zdegradowana do prasowania strojów balecistek./

  Nie podjęto działań po innym żenującym występie: Doda urągająca powadze uroczystości (nagie pośladki i podawanie tortu AD). To teraz skutki są podwójne. Służby śpią..... żenada. Do zadań służb powinno należeć dbanie o powagę urzędu (nie Andrzeja Dudy.... lecz Prezydenta RP).

  Otóż gdyby mężczyźni nie byli wyposażeni w naturalny instynkt pożądania (motor wszystkiego, jak twierdzą niektórzy), a ten, jak powszechnie wiadomo, inicjowany jest w naszym gatunku przede wszystkim wzrokowo, nie byłoby nikogo z nas. Także autorki tego zdjęcia, bo jej ojcu nie przyszłoby na myśl, by poderwać jej matkę.

  Nikt z oficjeli nie planował programu artystycznego. Nikt zapewne nie wiedział, co będą oglądać. Nikt nie zerwał się z miejsca, by łapać te dziewczynki za krocza. Ot, zostali postawieni w trudnej roli roli biernych obserwatorów. Czy mieli, jak ci faryzeusze, zamykać oczy? Pewnie nawet nie zdążyli o tym pomyśleć.

  I tak oto bardzo sprawnie zostali błotem obrzuceni. Na Dzień Kobiet.
  Gamonie...
  Najlepszego drogie Panie
 • @autor
  Taki dowcip chadza po necie:

  Wchodzi Adam Bielecki zimą, za dni kilka, w glorii euforii na k2, a tam drewniana tabliczka z wygrawerowanymi napisami:

  1. Stato qui. SM. grudzień 2015
  2. Tu byłem! TK. styczeń 2017
  3. Ja był tuta! DU. luty 2018

  Kuźwa, nawet nie brąz....
  Nanga Parbat – to znowu wielkość RZECZYPOSPOLITEJ w akcji
 • @wk..ny 10:56:27
  Aż tak dobrze było? Lepiej od S24? Tego nie wiedziałem.

  Pamiętam, że dobrze żarło. Że był ruch w interesie i były perspektywy. Że był super start.

  Warunkiem sukcesu tego typu przedsięwzięć jest sojusz kapitału z intelektem. Ani sam kapitał, ani sam intelekt nie są w stanie przeskoczyć niezbędnego progu popularności warunkującego niezbędną stopę zwrotu inwestycji (nie mówiąc o zyskach, to dopiero później). Dopiero wejście na ów trudny do zdefiniowania, acz niezbędny próg popularności to zdarzenie, które - niczym śnieżna kula - pozwala potem zbierać żniwo, najpierw na niezbędne inwestycje, potem na zwrot zainwestowanych środków, a dopiero później na czerpanie zysków.

  Taka jest właściwa kolejność rzeczy.

  Ja tam akurat akcje trzymam do dziś.
  Dum spiro, spero.

  A Panu RO radziłbym rozważenie, czy aby nie warto wdrożyć pomysłu ułomnej "spółki komandytowej" (może teraz byłaby nieco mniej ułomna), czyli reanimowanie Nowego Ekranu. Z poszanowaniem suwerenności redakcyjnej, czyli niekwestionowaniem prawa do domeny. Bo czego by jednak nie mówić, to właśnie ŁŁ miał pewien autorytet, o który tak trudno.

  Jak widać po 5 latach, Neon pozostał marką niszową.
  Nowy Ekran miał szansę stać się czymś więcej.

  (3obieg Tomka Parola, dysponujący ponoć domeną Nowy Ekran, także nie wypłynął na szerokie wody... bo nie miał jak wypłynąć, bazując na tak słabym wizualnie skrypcie, jaki ma obecnie).

  EH, życie....
  Klub NEon24.pl
 • @rymark 14:00:24
  Wpuścić wodę, spuścić/podnieść śluzy, niech wypłynie na fale prawdziwe!!!
  Klub NEon24.pl
 • @trybeus 21:15:43
  "ze jak neon dochodził do jakiegoś apogeum świetności"

  ????????
  Klub NEon24.pl
 • dla BIG od SMALL:
  w konwencji posła Macieja Wąsika
  (sejmowa riposta roku):
  "Lepiej w tawernie szamać śledzika,
  niż tulić keję w suchym doku.
  Klub NEon24.pl
 • @maharaja 12:57:42
  natomiast szkoła nastawiona na testy, na przekazywanie suchej wiedzy, nieucząca myślenia, jest szkołą totalnie bezużyteczną
  Likwidacja gimnazjów - dobre rozwiązanie

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej