Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
0 postów 1891 komentarzy

maharaja

Moje komentarze

 • @Rzeczpospolita 12:57:34
  ... nie byle jaka z niej persona, z JSW ... jeśli sala musi być antyterrorystyczna.

  Miał rację Ziemkiewicz. Trzeba kamizelki kuloodpornej.
  Międlar: „Sądzono mnie tam, gdzie mafiozów”
 • @Zawisza Niebieski 12:16:00
  w styczniu będą duże zmiany, w ciągu 4-5 miesięcy zobaczymy, że zupełnie inaczej stoimy, niż nam się wydawało.
  Żegnaj Beato!
 • autor
  przypuszczam, że mu chodziło o to, by państwo sprzyjało przedsiębiorczości.

  Oczywiście czasem - co prawda nie w duchu liberalizmu, ale jednak - państwo także przejmuje pewne funkcje wolnego rynku, np. po II w. św. niemiecki cud gospodarczy i euforia budownictwa jednorodzinnego w Niemczech była możliwa też np. dzięki temu, że niemieckie landy (czyli coś jakby nasze województwa) udostępniały/skupywały atrakcyjną ziemię wokół miast, uzbrajały ją, doprowadzały tam linie autobusowe, wyznaczały plac na szkołę, przedszkole i piekarnie, dzieliły grunt na atrakcyjne działki na szeregówki lub domki jednorodzinne, wskutek czego potem boom budowlany się pojawił. W tym kontekście państwo też może być przedsiębiorcze. Zwłaszcza, że wiadomo, że zachodni deweloperzy często windują ceny niebotycznie, a banki na kredytach też nieźle zarabiają.
  Przedsiębiorcze państwo
 • @autor
  "Drogi Opatrzności nie są dostrzegane przez kurdupli moralnych; ci zazwyczaj nie mają głowy uniesionej zbyt wysoko ponad poziom szamba będącego ich naturalnym środowiskiem". - to p. Wojtas.

  Genialne.

  A swoją drogą - to niskie, tak pisać o premierze Mateuszek. Ot, jakiś Andrzejek sobie chlapnął wieczorem pyfko i pyknął notkę. Niektóre notki przemijają jak sen o dobrej treści na Neonie.
  Dość marchewki - cięższy kij podajcie!
 • @???
  przestań pytać, bo już nocka!
  zamknij oczy, possij smoczka!

  https://www.youtube.com/watch?v=lKznM9sxWN0
  Czy Dudą kierują tylko ludzie z Fundacji Sorosa? [1]
 • @ZW - to już ponad pół roku
  https://www.youtube.com/watch?v=slJYaOl-vvc
  Zmarł Zbigniew Wodecki
 • @Jan Paweł 11:02:49
  Komuś takiemu jak MJM nikt nie wmówi, że komunizm jest lepszym systemem, niż (a niechby i zgniła) demokracja, socjaldemokracja, korpo-demokracja czy liberalna demokracja.
  Mateusz Morawiecki był porwany przez SB
 • @Husky 08:16:15
  przypuszczam, że sojusz JK wobec B. Szydła wykracza poza ciasne widzenie spraw premier-wicepremier. To nie tylko kariera. Tutaj większy projekt im obu przyświeca. Tu trzeba to niewrażliwe społeczeństwo, obciążonych zespołem Aspergera (jeśli nie autyzmu) lemingów, na obywateli przerobić. I to się powoli udaje, im dwoje.

  Stąd te brawa w PIS-ie na sam koniec.

  Jeszcze długo i w wielu miejscach brawami będzie witana. Mimo że języków - jak MJM - nie zna.

  Bo mamy w Polsce dwa rodzaje wrażliwości: wrażliwość ZASADNICZĄ (np. Beata Szydło) i bez-wrażliwość cyniczną (np. poseł Michał Szczerba).
  Czy dymisja premier Szydło ma podwójne dno?
 • @provincjał 20:42:14
  Tłumaczyć trzeba jak krowie na rowie?: Przecież pani premier (jedna z najlepiej postrzeganych od 25 lat) sama powiedziała: "Dla mnie to był zaszczyt służyć w ten sposób Polsce".

  Mali ludzie widzą w tym wyoutowanie, degradację, wyśmianie jej.
  Polska to projekt wielki. Jeśli trzeba na stanowisko premiera osoby o nieco innych kompetencjach, to się to po prostu robi, a nie bawi w osobiste animozje.

  Jeśli trzeba, każdy normalny obywatel obejmie każdą poważną funkcję,choćby na dzień, na tydzień, by potem być zastępcą kogoś lepszego. Nie widzę w tym nic złego.
  Żegnaj Beato!
 • @Jasiek 21:03:49
  Ci, który uważają, że "szara strefa" to jedyny stan normalny, przynajmniej dla słabo zarabiających, mają poniekąd (tymczasowo) rację: stan przepisów prawnych ostatnich 29 lat był wrogi dla zwykłych ciułaczy i tylko ci, którzy wybili się na przychody powyżej 10 tys. PLN, mogli z czystym sumieniem ten ZUS płacić, nie czując, że są okradani. Ilu takich było? 10% 20% przedsiębiorców? A może jeszcze mniej?

  Reszta albo kombinowała (taka działalność pół-legalna uwłaczające dla obu stron, nie tylko dla państwa polskiego, czyli wykazywanie i opodatkowywanie tylko części przychodów), albo działała nielegalnie (szara strefa), nie płacąc podatków w ogóle i nie będąc ubezpieczonym.

  Jednocześnie - to trzeba przyznać jasno - dla wielu przedstawicieli szarej strefy ten "stan zawieszenia" był po prostu wygodny, takie wyalienowanie się wobec finansowych powinności wobec państwa polskiego i branie wszystkiego do własnej kieszeni.

  Jeśli Morawiecki nie wyrówna tego chorego stanu (nieproporcjonalnie duży ZUS) i nie przywróci normalności (pewne obciążenia wobec państwa polskiego muszą być, ale muszą być sprawiedliwe), to ja już nikomu nie uwierzę w tym kraju.

  Natomiast ten, kto uważa, że naród polski stać tylko na "szarą strefę", bo tylko tam jest normalny, to "płaz w skorupie" (choć dalsza fraza Ody do młodości "sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem" daje nadzieję na wybicie się przynajmniej na gadzie stadium rozwoju) i tylko takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy.
  Żegnaj Polsko
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:34:47
  Jako wyczyn sportowy - owszem.

  Jako człowiek - bardziej przemawia do mnie Danuta Wałęsa...i samotne wychowanie 8-ki dzieci. Nawet jeśli Wachowski ją woził.
  Czy PiS ma przyszłość?
 • @AgnieszkaS 23:32:38
  ha ha ha..... kreatywność tych, którzy twierdzą, że "we the people" oznacza światowe banksterstwo, jest lepsza od tych, którzy wymyślili goleń Kwaśniewskiego, zsumowanej z kreatywnością tych od pomroczności jasnej.

  Już prędzej uwierzę w to, że Platforma pozwoli Radkowi Sikorskiemu wyburzyć PeKiN.
  Awanse Mateusza Morawieckiego
 • @provincjał 08:38:24
  Nie ma obecnie lepszej alternatywy dla Polski, niż Mateusz Morawiecki i próba zbudowania pozycji Polski na idei Trójmorza.

  Kondominium to była fake-idea. Polacy są zbyt dumni, by być przystawką dla Moskwy i Berlina. Już nam samym odbijało się to czkawką i co drugi Polak miał zgagę.

  Kaszub Tusk - symbol i produkt tej idei kondominium - gdzieś tam lewituje na obrzeżach kosmosu, z Polski niewidoczny, w Europie nieistotny. Co po nim pozostało? Autostrady, które za czasów jego rządów powstały, i "krajobraz po bitwie" w Platformie. Rok rządów Ewy Kopacz to było spowalnianie zjazdu po równi pochyłej.... nic więcej.
  Awanse Mateusza Morawieckiego
 • ups...
  Nie kwestionuję wielkości Marszałka.

  Ale kilkakrotnie źle zdiagnozował (m.in. wkraczając w 1914 r. na ziemie dzisiejszej Kielecczyzny z nadzieją na to, że się do niego mieszkańcy Kongresówki przyłączą); popadając w depresję czyniącą go niezdolnym do kierowania armią w kluczowym dla obrony Warszawy momencie (i gen. Rozwadowski musiał przejąć stery obrony); decydując się na Zamach Majowy - jak pokazuje historia, sanacyjna diagnoza nie oznaczała niczego dobrego dla narodu polskiego (17% strat osobowych, nikt, poza Żydami (w Galicji do 90%), takich strat nie zanotował, nawet Romów procentowo zginęło mniej niż Polaków. Przypuszczalnie gdyby w 39 r. rządy niesanacyjne były przy władzy, skończyłoby się zwasalizowaniem Polski przez Hitlera i wyniesieniem jakiegoś Studnickiego-Petaina do władzy (znając nas, ludność Polski się temu sprzeciwiła 2x intensywniej, niż w przypadku Francji), Rydz-Śmigły stałby się polskim DeGaullem, a Polska (przykładem Francji) otrzymałaby udział w szeregu aliantów. Chichotem historii jest to, że zwasalizowana Francja, a nie niezależna Polska, występuje jako powojenny zwycięzca.

  Oczywiście to wszystko gdybanie.... ale czy aż tak nieprawdopodobne?

  Nie doceniamy dyplomacji... wkład dwóch osób (Dmowskiego i Paderewskiego) w kształt Traktatu Wersalskiego był przeogromny.

  Dlaczego warto inwestować w dyplomację i mądrzy to wiedzą? Bo nauka języków kosztuje taniej, niż krew....
  150. urodziny marszałka Józefa Piłsudskiego
 • @Janusz Górzyński 12:07:51
  "Gdy ktoś zaczyna sprzeciwiać się Bogu, to sam popada w śmieszność."

  Jeszcze nie. Długo jeszcze nie.

  Autentycznie religijna i aktywnie wierząca część społeczeństwa u nas to góra 20-30%. To już więcej ludzi ogląda teleturnieje, kabarety i słucha pop-u / disco-polo.

  Gdyby pojawił się duet Piotra Gąsowskiego z Zenkiem Martyniukiem, miałby większą oglądalność niż przyjazd Franciszka na Planty.
  Walka o triumf Chrystusa Króla w Polsce!
 • @zadziwiony 10:57:59
  Feminizm to reakcja rozgoryczonej kobiety na "świat dla mężczyzn".

  W uproszczeniu: To reakcja dorosłej kobiety, odgrywającej się na własnym mężu za to, jaki świat otrzymała w spadku po swoim ojcu (po swoich rodzicach).

  Lub, w nieco rzadziej, ale także występującym (infantylnym) wydaniu:
  Feminizm to reakcja dorosłej kobiety, odgrywającej się na własnym dziecku za to, jaki świat otrzymała od swego męża.

  Tak więc, mężczyźni zmagający się ze zjawiskiem feminizmu, rozumianego jako odreagowanie, jako wybujała kontrreakcja na nieuprawnione przywileje mężczyzn sprzed iluśtam generacji: niesiemy krzyż, jaki zafundowali nam nasi przodkowie płci męskiej.

  Wielu z nas ten krzyż odrzuca, wybierając normalne kobiety, które nie są skażone niechęcią do wszystkiego, co męskie i potrafią normalnie ułożyć wzajemne relacje w związkach damsko-męskich. Ale wielu z nas musi jakoś z tym żyć.
  Feminizm to zemsta na mężczyznach
 • @miarka 02:32:04
  Masoński plan zniszczenia Prawdy dokonuje się w głowach naszych.

  Posłanka Pawłowicz znajduje w projekcie Dudy przepis jaskrawo sprzeczny z KRP. I co mówi?

  - Ten przepis jest jaskrawo sprzeczny z KRP. Ale jako członkini PiS będę głosowała za jego przepchnięciem.

  I to jest właśnie zaprzeczenie chrześcijaństwa. Ta dwulicowość.
  Ta rozbieżność między cywilizacją wartości a cywilizacją interesu.

  Bo W MOIM interesie jest, by nie podpaść PiS-owi....

  Żeby dekomunizować, trzeba mieć odwagę zacząć samemu (samej) sobie stawiać elementarne pytania. Te NAJBARDZIEJ elementarne.
  MASOŃSKI ZAMACH NA DEKALOG
 • @MacGregor 15:02:29
  Kompetencje kompetencjami, ale skoro PO przekierowała Saryusza-Wolskiego na boczny tor, musi on zacząć szukać sobie nowego matecznika. PO przegrała Wolskiego.

  To, że stanął w szranki z Tuskiem, dobrze o nim świadczy. Stanął na wysokości zadania i stał się kandydatem polskiego rządu. Insza inszość, że rząd polski (w układzie z Europą) przeznaczył go na odstrzał.

  PiS nie potraktował go poważnie - on podjął ofertę Beaty Szydło, kandydował, ale PiS nie ma najmniejszego pomysłu na niego.

  Może jeszcze nie poznali się na nim / z nim??? Musi pewnie ściągnąć rogatywkę unijnego urzędasa, by stać się bardziej rozpoznawalny....

  Jak znam życie, zaprzepaszczone szanse się mszczą.
  PiS pewnie niebawem go skreśli, jako kandydata na lata 2019-2020, bo antytuskowa spowiedź Wolskiego nikogo w PIS-ie nie przekonała.

  Ale potem będą żałować. On nie zaczeka.
  M.Kokoszkiewicz: Jacek Saryusz-Wolski na szefa MSZ!
 • ups...
  Ziemkiewicz jest prawdziwy i dlatego Polacy go kupują i akceptują.

  Grzesznik szczerze przyznający, że był, jaki był.
  10x bliższy mi autentyczny grzesznik (Ziemkiewicz mówiący szczerze, jak było) i twierdzący, że to nie był najlepszy okres w jego życiu, niż świętoszkowatość oburzonych.

  Poza tym Ziemkiewicz to potencjał niewykorzystany. A szkoda.
  To, co on teraz robi w TVP, to wykorzystywanie 10% jego potencjału.

  Stowarzyszenie Endecja?
  Życzę mu wszystkiego najlepszego. Będę trzymał kciuki.
  Może nie ma potencjału porwania tłumów, jakie w najlepszych chwilach mógłby mieć Kukiz, gdyby się nie rozdrabniał, ale intelektualny potencjał Ziemkiewicza sięga horyzontów cywilizacyjnych, a musi się gość zajmować doraźną publicystyką "W tyle wizji".
  Ziemkiewicz nagrodzony misiem jak z filmu Barei
 • @autor
  w kwestii zachowań akceptowalnych i nieakceptowalnych jest bardzo duży subiektywizm. Znam kobiety, które bardzo pozytywnie odbierały nawet obiektywnie "zaawansowane" zaloty... ba, czekały na to. Istotne było to, by wychodziły one od określonego mężczyzny (określonej grupy mężczyzn).

  W przypadku braku nastawienia danej osoby na tę sferę może dojść do niemiłych sytuacji.... i tutaj chyba Jakubiak nie trafił. STudio tvp, czyli miejssce publicznej debaty, osoba mu nieznana.... a on sobie werbalne końskie zaloty uskutecznia.
  Marek Jakubiak oskarżony o molestowanie

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej